Søndag 8. desember kl 18.00 inviterer Halden menighet til sin tradisjonsrike JULESANG i Immanuels kirke. Kom og opplev ekte førjulshvilepuls - helt gratis!
Søndag 27. okt. deltar Borge Soul Children på gudstjenesten i Asak kirke kl. 11.00. Bildet er et illustrasjonsfoto fra et annet kor, og denne korbevegelsen har de siste årene fått fotfeste i flere land og vokser stadig! Også Halden har Soul Children kor!
Søndag 13. oktober kl. 11.00 er det gudstjeneste for «Små og store» i Immanuel kirke. Foreldre med barn født i 2016, 2017 og 2018 ønskes spesielt velkommen denne
søndagen.
I løpet av september og oktober blir det utdeling av Min kirkebok for 4-åringene i alle menighetene i Halden! Førstkommende søndag er det utdeling i Berg kirke.
I august startet Småbarnssang opp i Asak kirkestue etter sommerferien. Småbarnssang er for alle barn fra 1-5 år i følge med voksne. Vi starter med en enkel middag kl. 17.00-17.30.
I disse dager sender Berg menighet ut en spesiell invitasjon til mange 1-, 2- og 3-åringer. Dette er barn som enten er døpt i Berg kirke eller hører til Berg menighet. Invitasjonen de får er til en dåpsfest i Berg kirkestue 22. mai kl 1630-1830.
Søndag 17. mars kl. 11:00 er det gudstjeneste for «1-2-3-gudstjeneste» med babysang i Berg kirke. Foreldre med barn født i 2016, 2017 og 2018 ønskes spesielt velkommen denne søndagen.
Halden KFUK-KFUM ønsker velkommen til ulike aktiviteter på Ynglingen: Barnehage, eldstelag, speidergruppe,
KFUK-gruppe. Her øver også koret La Capella annenhver tirsdag.
Fredag 28.desember - 4.juledag - kl 18.00 inviterer Enningdalen menighet til juletrefest på Prestebakke samfunnshus. Juletreet er naturligvis pyntet og klargjort til glade julesanger fra små og store.